KONST / Litografier / Färglitografi 16143272
*
nr 1614 3272
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 64/200. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 20:16:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 13:57:02
1
300 kr
21/4 20:40:14
2
400 kr
21/4 21:31:08
1
400 kr
21/4 21:31:08
2
400 kr (Budbetjänt)
21/4 21:31:16
1
450 kr
21/4 21:32:43
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Läs mer om Théo Tobiasse
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad théo tobiasse
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
*
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Théo Tobiasse
nr 1614 3272
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 64/200. Färglitografi, bildmått: 43x58 cm, yttermått inklusive ram: 57x71 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 13:57:02 | 1 | 300 kr |
21/4 20:40:14 | 2 | 400 kr |
21/4 21:31:08 | 1 | 400 kr |
21/4 21:31:08 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
21/4 21:31:16 | 1 | 450 kr |
21/4 21:32:43 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk mÃ¥lare.Läs mer om Théo Tobiasse
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad théo tobiasse
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46